Akcje

BIERZEMY UDZIAŁ W AKCJACH GMINNYCH I OGÓLNOPOLSKICH
Zbieraj z nami! Eko konkurs z nagrodami! zbiórka makulatury i telefonów.
Organizatorem konkursu jest operator odbioru odpadów komunalnych w gminie Stare Babice firma Byś-Wojciech Byśkiniewicz we współpracy z Gminą Stare Babice. Akcja ma na celu budowanie wśród dzieci odpowiedzialności za środowisko. Nauczyciele w swoich programach edukacyjnych, a także podczas warsztatów ekologicznych przybliżają dzieciom tematykę dbania o środowisko naturalne. Zbieramy makulaturę, aby uratować kilka drzew przed wycięciem. Zachęcamy dzieci z rodzicami do świadomego odzyskiwania surowców wtórnych. Zbieramy makulaturę i telefony, żeby w wyznaczonym terminie złożyć je w przedszkolu.

,,AKADEMIA AQUAFRESH”

Nasze przedszkole bierze udział w Akademii Aquafresh od 2014 roku.
Razem z programem i my ruszyliśmy z wielką energią, gdyż właśnie we wrześniu 2014 udało nam się razem z przedszkolami z całej Polski ustanowić nowy Rekord Guinessa – o tej samej godzinie przez dwie minuty dzieci w całej Polsce szczotkowały zęby, było nas wtedy razem 313 328 dzieci ! 🙂
Program Akademii Aquafresh opiera się na specjalnie opracowanych scenariuszach zajęć dla dzieci, poruszając  tematykę prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej.
Dzieci w naszym przedszkolu codziennie rano myją zęby po każdym śniadaniu. Kontynuacja nawyku dbania o zęby odbywa się w domu – przedszkolaki posiadają „Pastusiowe Kalendarze”, na których zaznaczają codzienne mycie zębów. Celem tych wszystkich działań jest przyczynienie się do zmniejszenia skali ogromnego problemu, jakim jest próchnica wśród najmłodszych!
Edycję programu wspierają Patroni Honorowi, a wśród nich Polskie Towarzystwo Lekarskie, Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.Natomiast Patroni medialni tej edycji programu jest Polsat JimJam oraz Wirtualna Polska – serwis dzieci.pl, Parenting.pl oraz pismo Bliżej Przedszkola.

,,MAMO, TATO,WOLĘ WODĘ”

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.
Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.

„ KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Bohaterem wszystkich materiałów i  programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy jak ją chronić.
Dzieci biorące udział w programie otrzymały materiały i upominki edukacyjne:  książeczki z piosenkami i dodatkowymi materiałami oraz Certyfikat, potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Realizacja programu „ Kubusiowi Przyjaciele Natury” odbywa się w naszym przedszkolu w kwietniu podczas Tygodnia Ekologicznego.

„GÓRA GROSZA”

Jeden grosz znaczy niewiele, ale „Góra grosza”jest największa na świecie.

Drodzy Rodzice!!!
Nasze Przedszkole uczestniczy w akcji organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM pt.,,Góra Grosza”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci. Liczymy na wsparcie i zaangażowanie.
Dziękujemy.

ZUŻYTE BATERIE

Nasze przedszkole co roku bierze udział w ekologicznej akcji zbierania zużytych baterii organizowanej przez firmę REBA.
Założeniem akcji jest podnoszenie świadomości ekologicznej najmłodszych mieszkańców naszego kraju.
Zużyte baterie oraz akumulatory zbieramy cały rok.
Wystarczy tylko wrzucić baterie do odpowiedniego pojemnika,  które znajduje się w naszej szatni. Z góry dziękujemy za zaangażowanie
i pomoc.

ZAKRĘCONA AKCJA

Od wielu lat w naszym przedszkolu prowadzimy akcję zbierania nakrętek.
Na początku wspieraliśmy warszawskie Stowarzyszenie Dom Rodzina Człowiek przy zakupie wózków  inwalidzkich dla dzieci z Warszawy.
Obecnie przyłączamy się do lokalnej akcji zbierania nakrętek, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Odkrywamy Świat i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach pod patronatem Honorowym Wójta Gminy Stare Babice. Tym razem zebrane nakrętki przyczynią się do zakupu wózka inwalidzkiego dla naszej mieszkanki Pauliny.
Naszą ideą jest od początku pomoc osobom potrzebującym, a jednocześnie ochrona środowiska.
Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i wsparcie, prosimy o kontynuację.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu utworzyliśmy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 15 grudnia 2015r.
do 7 stycznia 2016r. dzieci z Przedszkola w Starych Babicach uczyły się co znaczy pomoc innym nie tylko dzieciom ale także seniorom. Inicjatorkami utworzenia Sztabu były: Małgorzata Libert i Ilona Nowak
Pierwszy nasz Finał i udało się!!!!
Dzieci z naszego Przedszkola zebrały na rzecz Fundacji WOŚP 2082,63 zł.co zostało skrupulatnie rozliczone i w specjalnych Skarbonkach WOŚP przekazane. Potwierdzeniem dla nas są zdjęcia i piękny dyplom, jaki otrzymaliśmy od Fundacji.
Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom.