Bal Karnawałowy
Dziś w przedszkolu śmiech i tańce, z wodzirejem mamy bal. Przyszły różne przebierańce, z przystrojonych pięknie sal…
Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 15.01.20210,   w naszym przedszkolu, kiedy odbył się wspaniały bal karnawałowy.

 

Tego dnia od rana pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, Spider-Mana, Robinn Hooda… Nie sposób zliczyć. wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

 

Po śniadaniu już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Nauczyciele dołożyli wszelkich starań by wystrój holu zmienił się w salę balową i wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.

 

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który w rytm znanych  i lubianych przez dzieci przebojów: „Mam tę moc”, „Superhero”, „Kaczuchy” prowadził  konkursy i uczył kroków tanecznych. W trakcie zabawy, odwiedził nas niezwykły gość Niedźwiedź z Maszy, który przy zachwycie przedszkolaków przyłączył się do balu.

 

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Justyna Niemirska