w październiku
,,Każda niepotrzebna pomoc jest przeszkodą w rozwoju "( M. Montessori)
01. i 02 X.2019  Międzynarodowy Dzień Muzyki-  koncert akordeonowy  w wykonaniu absolwenta przedszkola.Działania w grupach na rytmice wg pomysłu nauczycieli: tworzenie orkiestry, wykonanie instrumentów, słuchanie muzyki itd.

30.IX- 04.X. „Kolorowy tydzień” – promowanie jedzenia  warzyw i owoców ,twórcze spojrzenie na gotowanie.

czerwony (poniedziałek)

zielony  (wtorek),

pomarańczowy (środa) ,

biały  (czwartek)

żółty  (piątek)

04.X Dzień zwierząt  w literaturze i działaniach  plastycznych, zaznaczenie ważności  zwierząt w naszym życiu – mile widziane zwierzątka przyniesione z domu.

07.X-11.X. Dary Jesieni cykl zajęć prowadzonych metodą  projektu  – Wspólne eksperymentowanie  w czasie zajęć dydaktycznych, zachęcanie do poszukiwania materiałów badawczych oraz uzupełnianie kącika tematycznego. Działanie z ozobotami.

09.X Teatrzyk Arlekin „Czarownica u dentysty”.

10.X.  W Światowy Dzień drzewa wycieczki do lasu i pobliskich parków.
11.X . Kasztanowe kompozycje  w działaniach przedszkolaków- wystawka –zabawy konstrukcyjno- manipulacyjne.

11. X.  Ogólnopolskie urodziny książkowego misia (2.X) (szukanie misiów w literaturze dziecięcej, prace plastyczne związane z tematem)

14. X. Dzień Edukacji Narodowej-  Dzieci piosenką i wierszem dziękują swojej Pani.

14-18.X „Mały odkrywca” – doświadczenia eksperymenty. Elementy robotyki z wykorzystaniem Ozobota.

18.X. Dzień poczty –wycieczka na pocztę , wizyta listonosza w przedszkolu.

23.X. Koncert muzyczny  „Piotruś i wilk” - instrument klarnet

24.X. Dzień  roweru  obchodzimy w naszym przedszkolu ze zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo – działania wg pomysłów nauczycieli w grupach.

28. X. Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych(27.X)- zajęcia edukacyjne w bibliotece szkolnej- wypożyczenie książek

30.X. Widowisko  na holu „Papa Smerf - o zdrowym odżywianiu"

31.X. Pamiętajmy  o zmarłych – cykl zajęć, zrozumienie istoty pamięci, szacunku i tradycji, wycieczka  na cmentarz z zapaleniem zniczy.

* Cykliczne czytanie w przedszkolu przez  rodziców dzieci.
*Zachęcamy do  udziału w akcji wędrująca książka
*Regularne prowadzenie zajęć z głośnego czytania- 20 minut dziennie.