w październiku
„ Każda niepotrzebna pomoc jest przeszkodą w rozwoju" ( M. Montessori)
2. X  Międzynarodowy Dzień Muzyki -  tworzenie orkiestry, wykonanie instrumentów oraz słuchanie muzyki.
06.X  Kasztanowe kompozycje  w działaniach przedszkolaków- zabawy konstrukcyjno- manipulacyjne -wystawa prac-grupy starsze.
10.X. (09. X) - W Światowy Dzień Drzewa wycieczki do lasu i pobliskich parków, zajęcia badawcze w plenerze.
12. X. – Ogólnopolskie urodziny książkowego misia - działania w grupach ( czytanie książek o misiu, prace plastyczne związane z tematem).
12-16 X „Kolorowy tydzień” – promowanie jedzenia  warzyw i owoców , twórcze spojrzenie na gotowanie.
    czerwony (poniedziałek)
    zielony  (wtorek),
    biały (środa) ,
    pomarańczowy  (czwartek),
    żółty  (piątek) ,
13.X- Teatrzyk  „ Gucio zaczarowany”
14. X.- Dzień Edukacji Narodowej -  Dzieci piosenką i wierszem dziękują swojej Pani.
18.X. Dzień poczty- wykonanie laurek dla pracowników poczty.
19-23.X -„ Mały odkrywca” – cykl zajęć z wykorzystaniem ozobotów i robota  edukacyjnego PHOTON.
24.X. Dzień  roweru obchodzimy w naszym przedszkolu ze zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo – działania wg pomysłów nauczycieli w grupach.
28. X.- Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych- rozwijanie zainteresowania czytelnictwem.
31.X. – Pamiętajmy  o zmarłych – cykl zajęć, zrozumienie istoty pamięci, szacunku i tradycji.