Przedszkole w Starych Babicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przedszkola w Starych Babicach:
http://przedszkole-starebabice.pl/
Data publikacji strony internetowej: 2021-01-01.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-09-01.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej
1. Brak jest transkrypcji opisowej niektórych materiałów dźwiękowych.
2. Niektóre linki mogą być dwuznaczne dla użytkowników i nie są wystarczająco opisane.
3. Brak dostępności wszystkich funkcjonalności za pomocą klawiatury.
4. Niektóre z zamieszczonych plików to graficzne pliki PDF.
5. Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.
6. Część zdjęć nie posiada opisu alternatywnego.
7. Na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.
8. Niektóre elementy tekstowe nie mają możliwości zmiany rozmiaru czcionki.
9. Brak jest możliwości zmiany odstępów między wyrazami lub liniami tekstu.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
• Deklarację sporządzono dnia: [2023-01-27]
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Bożenna Pyć, dyrektor@przedszkole-starebabice.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu
22 722-91-30. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli otrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć do podmiotu skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl
Dostępność architektoniczna
Sposób dojazdu
Budynek Przedszkola w Starych Babicach zlokalizowany jest przy ulicy Polnej 40 w centrum Starych Babic w pobliżu szkoły podstawowej. Do budynku przedszkola można dojechać komunikacją gminną:
autobusem ZTM nr 719, 729,714, a dzieci 6 -letnie Gimbusem szkolnym lub własnym środkiem lokomocji
Wejście do budynku i strefa obsługi mieszkańców
Przedszkole w Starych Babicach stanowi budynek piętrowy, podpiwniczony, połączony łącznikiem i stołówką ze szkołą podstawową otoczony ogrodem z trzech stron. Są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Na elewacji znajduje się tablica Przedszkole w Starych Babicach. Dojście do budynku od głównego parkingu i bocznego chodnikiem wzdłuż parkingu. Główne wejście znajduje się od strony północnej budynku, jest nie dostosowane dla osób poruszających się na wózku (drzwi otwierane ręcznie, szerokość przejścia 90 cm). Dojście do drzwi wejściowych jest za pośrednictwem kilku schodów. Dodatkowe wejścia do budynku Przedszkola, ewakuacyjne tj wejścia do szatni i piwnicy są wyposażone w ręcznie otwierane drzwi (szerokość przejścia 80 cm). Hol główny na parterze budynku jest przestronny, jasny bez oznakowania dotykowego na posadzce, to jest m.in. szatnia. Schody na piętro na hol rekreacyjno -sportowo -artystyczny zlokalizowane są na wprost wejścia z szatni. Korytarz ( łącznik) na półpiętrze prowadzący do jednej z sal i na stołówkę umożliwia wyminięcie się 4 osób. Wejścia do pokoi i sal oznakowane są tabliczkami. W budynku nie ma oznaczeń brajlowskich. Budynek posiada dwie klatki schodowe ewakuacyjne (jedna w środku i prowadząca na zewnątrz od strony północnej i druga w części zachodniej budynku na zewnątrz przedszkola), które nie są wyposażone w kontrole dostępu. Stopnie schodów są proste bez podcięć. Brak czytelnych oznaczeń krawędzi schodów. Schody wyposażone są w dwustronne profilowane poręcze. Brak windy dla osób niepełnosprawnych. Tylko jeden pracownik posiada kompetencje w zakresie języka migowego. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak pochylni, platformy, informacji głosowych i pętli indukcyjnych w budynku. Możliwy jest wstęp z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku. Brak w budynku ogólnodostępnej toalety dla osób z niepełnosprawnością. Brak windy do celów ewakuacyjnych. Wyznaczone są wyjścia ewakuacyjne i miejsce zbiórki w przypadku ewakuacji w ogrodzie przedszkolnym i na terenie sąsiadującej szkoły.