Co nas czeka w marcu

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem. To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy … Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad…”
Prof.dr hab.Maria Kielar-Turska

05.03 Ogólnopolski Dzień Dentysty – utrwalenie nawyków higienicznych w grupach.
08.03. Dzień Olimpijczyka (06.03.) – przedszkolne zawody sportowe z udziałem sportowca.
06.03. Europejski Dzień logopedów – zabawy logopedyczne sterowane przez przedszkolnego logopedę.
11.03 .Wycieczka do Teatru WAM, grupy: III (Zuchy) i V(Zerówka)
11.03. „ W dniu Sołtysa „ wizyta gościa w przedszkolu.
13.03.Dzień matematyki– zabawy i konkursy matematyczne
18.03. Dzień Słońca – różnorodne działania na zajęciach
19.03. (20.03) Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – wizyta Pani Higienistki z Kliniki dentystycznej w Laskach.
18-22.03 Mały odkrywca”- odkrywanie świata poprzez wspólne eksperymenty, wyciąganie wniosków z przeprowadzonych doświadczeń.
20.03. Międzynarodowy dzień szczęścia– działania w grupach wg pomysłu nauczycieli
20.03. Teatrzyk Kalejdoskop „ Ekoludek czyli piąta strona świata „
21.03. MARZANNA– obchody I Dnia Wiosny. Szukanie wiosny w Międzynarodowym Dniu Poezji.
22.03. Dzień Ochrony Bałtyku (Światowy Dzień Wody) – wycieczka do EKO Babice
26. 03. Zajęcia otwarte dla rodziców– Grupa III (Zuchy)
27 03. Międzynarodowy Dzień Teatru – przedstawienia teatralne w kącikach.
Zachęcamy rodziców i dzieci do ciągłego udziału w przedszkolnej akcji „ Wędrująca książka”.