Przedszkole
Przedszkole w Starych Babicach czynne jest od poniedziałku do piątku w godz.6.30 - 17.30.Organem prowadzącym jest Urząd Gminy Stare Babice. Nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty. Przedszkole ma swoją siedzibę na ul. Polnej 40 w bliskim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej.

Nasze przedszkole posiada długą tradycję w sprawowaniu opieki nad dziećmi. Powstało w roku 1989. W piętrowym przestronnym budynku mieści się pięć dużych sal, rekreacyjny hol ze sceną, wygodna szatnia, stołówka oraz funkcjonalne inne pomieszczenia. W salach znajdują się odpowiednio dobrane meble, pomoce dydaktyczne oraz zabawki. Do placówki przylega rozległy ogród z urozmaiconym sprzętem do zabaw i ćwiczeń ruchowych.

Na atrakcyjność położenia przedszkola w Starych Babicach mają wpływ zielone płuca tego regionu czyli bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego. W organizowaniu działalności przedszkola biorą udział wysoko wykwalifikowane nauczycielki i sprawdzona kadra pomocnicza i dyrektor.

U nas:

Dzieci

• mają możliwość indywidualnego rozwoju,
  • osiągają sukcesy,
  • uczą się dostrzegać swoje mocne strony,
  • budują pozytywny obraz samego siebie,
  • uczą się dostrzegać potrzeby innych ludzi,
  • czują się bezpiecznie,
  • rozwijają się twórczo i artystyczne

• uzyskują pomoc specjalistów,
  • aktywnie wspierają Przedszkole w jego działaniach,
  • otrzymują obiektywną ocenę postępów i niepowodzeń dziecka,
  • mogą być z dzieckiem w trudnych chwilach,
  • mówić otwarcie o swoich spostrzeżeniach o pracy przedszkola,
  • bezpośrednio rozmawiać z nauczycielem o trudnych sprawach wychowawczych,
  • mogą czynnie uczestniczyć w życiu przedszkola

Nauczyciele

• aktywnie realizują zadania Przedszkola określone w dokumentach wewnętrznych, podejmują działania innowacyjne,
  • są aktywni i twórczy,
  • piszą i realizują programy własne, dostosowanie do potrzeb grupy i placówki,
  • współpracują z rodzicami i środowiskiem lokalnym,
  • doskonalą swoją wiedzę i zbierają nowe doświadczenia poprzez uczestnictwo w licznych konkursach i szkoleniach,
  • wykorzystują metody aktywne w pracy,
  • osiągają kolejne stopnie awansu zawodowego nauczycieli,
  • zachęcają rodziców do efektywnych działań na rzecz przedszkola,
  • pozyskują sympatyków i partnerów przedszkola,
  • monitorują efektywność własnej pracy - samokontrola,
  • dzielą się wiedzą i doświadczeniami z innymi nauczycielami.