Świąteczny czas

Święta to czas magii, radości i spotkań z rodziną. W przedszkolu… to czas tańca i śpiewu. W ten zimowy czas ruszają przygotowania do gwiazdkowych występów. Stroje gwiazdek, aniołków, śnieżynek budzą zachwyt dziewczynek. Kolorowe stroje elfów są marzeniem chłopców. A niektórzy zastanawiają się nawet, czy mają szansę na rolę Mikołaja, czy będą jednym z reniferów w zaprzęgu.

Każda grupa przeniosła nas w inną opowieść. Starszaki trudziły się wśród ozdób choinkowych, żeby doprowadzić do ubrania choinki, która jest nieodłącznym elementem świąt. Zuchy przedstawiły smutną historię Śnieżynek, które bardzo chciały obchodzić święta, ale nie miały choinki. Na szczęście z pomocą im przyszły dzielne dzieci i wszystko skończyło się szczęśliwie. W Maluchach Elfy zachwyciły wszystkich tańcem, Gwiazdki – wierszykami wprowadziły radosny klimat, a piękne i wdzięczne Śnieżynki oczarowały lekkością i gracją. Na  słowa uznania zasłużyła grupa Starszaków, która zaprezentowała nam świąteczne rymowanki w niezwykłej odsłonie anielsko – diabelskich przepychanek. Śmiechu było co nie miara i nawet renifery zostały wplątane w ten odwieczny konflikt dobra ze złem.

Najbardziej wyczekiwany był jednak występ Jasełkowy najstarszej grupy. Historia Józefa i Maryi w nowoczesnej odsłonie zachwyciła wszystkich zaproszonych. Żywa muzyka, radosny śpiew i cudowna kolęda rozgrzała serca zebranych. Po zakończonym występie dzieci  i dorośli długo nucili porwani nastrojem świątecznym.